»Poganjajmo znanje« je prvi mednarodni nagradni natečaj koncerna

Koncern tudi prek natečaja sporoča, da je 13 lahko srečna številka. Mednarodni in v svetu priznani koncern Kolektor iz Idrije v sklopu praznovanja svoje 50-letnice delovanja kot »generator idej in inovacij«, prvič objavlja mednarodni nagradni natečaj. Osnovni namen je spodbujanje raziskovalnega dela študentov ter nagrajevanje zaključnih nalog, tj. inovativnih rešitev s treh tematskih sklopov: mobilnost prihodnosti, samozadostnih stavb prihodnosti ter energetske oskrbe prihodnosti. »Poganjajmo znanje« hkrati sovpada s Kolektorjevo vizijo o generiranju znanja in vključevanjem mladih v reševanje v prihodnosti.

»V koncernu Kolektor že leta načrtno vlagamo v in spodbujamo inovativnost. Zavedamo se namreč, da je prav vsaka sveža ideja lahko osnova za napredek. Realizacija ključnih idej pa omogoča, da kot Kolektor ostajamo pomemben korak pred konkurenco, zato je povsem samoumevno, da smo se na prelomnici, dolgi pol stoletja, odločili izpeljati tudi mednarodni natečaj »Poganjajmo znanje« za diplomante tehničnih usmeritev širom sveta,« je zagon natečaja v letu praznovanja 50-letnice delovanja pospremil Stojan Petrič, predsednik koncerna Kolektor.

Natečaj »Poganjajmo znanje« je prvi Kolektorjev mednarodni nagradni natečaj, h kateremu lahko, s svojimi strokovnimi zaključnimi nalogami, pristopijo diplomanti fakultet z opravljenimi obveznostmi za pridobitev 7. stopnje izobrazbe, in sicer primarno v državah BIH, Nemčiji, Republiki Koreji in Sloveniji, torej na tržiščih, kjer že več let uspešno delujejo številne Kolektorjeve družbe. Kljub temu, da je natečaj primarno namenjen diplomantom omenjenih tržišč  in fakultet, pa lahko k natečaju pristopijo vsi diplomanti in študenti, ki izpolnjujejo natečajne pogoje.

Diplomanti in študenti univerz lahko prek spletne strani natečaja do vključno 13. 5. 2013 prijavijo svoje zaključne naloge. Več o natečaju na www.poganjajmoznanje.com oz. www.drivingtheknowledge.com.

Več o članku

»Poganjajmo znanje« je prvi mednarodni nagradni natečaj koncerna

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!