Mitsubishi Electric in Robotronic razvila sistem za manipulacijo z injekcijski brizgami

Mitsubishi Electric in švicarski specialist na področju robotike Robotronic, sta nedavno predstavila rešitev za manipulacijo in rokovanje s polnjenimi injekcijskimi brizgami.

Koncept modularne robotske celice zahteva malo prostora, poleg tega pa omogoča hiter ritem procesiranja do 600 brizg na minuto, ter opcijo enostavnega menjavanja med različnimi dimenzijami brizg in formatov sortiranja/razvrščanja.

Predstavljena rešitev omogoča enostavno pakiranje injekcijskih brizg, hitrost in fleksibilnost razporejanja brizg pa omogoča koncept, ki temelji na sistemu transportnega traku, kot je to običajno pri takšnih rešitvah. »Modular Robot Technology« je oznaka za koncept modularnih robotskih celic, na katerih temelji Robotronicova rešitev. V našem primeru imamo dve celici, v prvi sta dva precizno skoordinirana Mitsubishijeva MELFA robota serije RV-4FL, ki sta namenjena manipulaciji cevčic, injekcijskih brizg (s prostornino od 0,5 do 10 mililitrov) in nastavkov za injekcijske brizge. Druga celica vsebuje transportni trak, ki skrbi za tempo procesa in dostavlja brizge v »primež« obeh robotov.

Dimenzije modularne celice so 1 x 1,30 metra, kar je nekaj manj kot dimenzija »Euro« palete, v višino pa meri 2,20 metra. Podobni koncepti so že na trgu, Robotronicova rešitev pa je edinstvena v svoji kompaktnosti in temu, da zavzema precej manj prostora-primerljive celice so tri do štiri-krat večje od Robotronicove modularne celice. Ena izmed ključnih lastnosti modularnih celic je seveda prilagodljivost, kar pomeni, da so celice in komponente znotraj njih lahko poljubno sestavljene po meri naročnika in prostorskih omejitev. Robotronic v omenjenih aplikacijah uporablja zgolj Mitsubishijeve robote in komponente.

Inea RBT d.o.o.

Stegne 11, 1000 Ljubljana

Tel: 01 513 81 00

www.inea-rbt.si

Več o članku

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!