Mitsubishi Electric in Robotronic razvila sistem za manipulacijo z injekcijski brizgami

Mitsubishi Electric in švicarski specialist na področju robotike Robotronic, sta nedavno predstavila rešitev za manipulacijo in rokovanje s polnjenimi injekcijskimi brizgami.

Koncept modularne robotske celice zahteva malo prostora, poleg tega pa omogoča hiter ritem procesiranja do 600 brizg na minuto, ter opcijo enostavnega menjavanja med različnimi dimenzijami brizg in formatov sortiranja/razvrščanja.

Predstavljena rešitev omogoča enostavno pakiranje injekcijskih brizg, hitrost in fleksibilnost razporejanja brizg pa omogoča koncept, ki temelji na sistemu transportnega traku, kot je to običajno pri takšnih rešitvah. »Modular Robot Technology« je oznaka za koncept modularnih robotskih celic, na katerih temelji Robotronicova rešitev. V našem primeru imamo dve celici, v prvi sta dva precizno skoordinirana Mitsubishijeva MELFA robota serije RV-4FL, ki sta namenjena manipulaciji cevčic, injekcijskih brizg (s prostornino od 0,5 do 10 mililitrov) in nastavkov za injekcijske brizge. Druga celica vsebuje transportni trak, ki skrbi za tempo procesa in dostavlja brizge v »primež« obeh robotov.

Dimenzije modularne celice so 1 x 1,30 metra, kar je nekaj manj kot dimenzija »Euro« palete, v višino pa meri 2,20 metra. Podobni koncepti so že na trgu, Robotronicova rešitev pa je edinstvena v svoji kompaktnosti in temu, da zavzema precej manj prostora-primerljive celice so tri do štiri-krat večje od Robotronicove modularne celice. Ena izmed ključnih lastnosti modularnih celic je seveda prilagodljivost, kar pomeni, da so celice in komponente znotraj njih lahko poljubno sestavljene po meri naročnika in prostorskih omejitev. Robotronic v omenjenih aplikacijah uporablja zgolj Mitsubishijeve robote in komponente.

Inea RBT d.o.o.

Stegne 11, 1000 Ljubljana

Tel: 01 513 81 00

www.inea-rbt.si

Več o članku

Sorodni članki

Zadnji članki

Dnevi robotike

FAKULTETA ZA ELEKTROTEHNIKO 26. — 28. marec 2024 Dogodek DIR24 poteka v obliki robotskega hekatona, na katerem lahko sodelujejo vsi študenti Univerze v Ljubljani. Izziv, ki...

Nagrada za prijaznost podnebju

CDP je podjetje FANUC ocenil kot "A-Seznam"

Svet mehatronike 45 (1-2024)

Pozdravljeni drage bralke in dragi bralci revije Svet mehatronike! Izgleda, da se svet vrti vedno hitreje. Pa s tem ne mislim vrtenja našega planeta, pač pa uvajanje novih tehnologij. V tokratni številki revije Svet mehatronike boste namreč lahko prebrali, kako umetna inteligenca (AI) pomaga pri iskanju novih materialov.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!