Srečanje gospodarstva in znanosti

Na pobudo predsednika Odbora za znanost in tehnologijo pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije, Janeza Škrleca, je 16.02.2016 na Ministrstvu za izobraževanje znanost in šport potekalo prvo srečanje znanosti in gospodarstva. Na dogodku je beseda tekla o tem, kaj napraviti, da bo sodelovanja med gospodarstvom in znanostjo bistveno več, še zlasti z malimi in mikro podjetji.

Na srečanju so sodelovali: dr. Maja Makovec Brenčič, MIZŠ, ministrica, prof. dr. Tamara Lah Turnšek, direktorica Nacionalnega inštituta za biologijo – NIB, prof. dr. Jadran Lenarčič, direktor Instituta Jožef Stefan – IJS, Janez Škrlec, Predsednik Odbora za znanost in tehnologijo pri OZS, mag. Urban Krajcar, MIZŠ, direktorat za znanost, generalni direktor, dr. Tomaž Boh, MIZŠ, državni sekretar, Andrej Ograjenšek, MIZŠ, prof. dr. Gregor Anderluh, direktor Kemijskega inštituta v Ljubljani. Iz MGRT sta sodelovala mag. Marija Čebular Zajec, mag. Janez Rogelj. Iz gospodarstva so sodelovali: Bojan Črtalič, direktor podjetja FerroČrtalič international, Jasmina Filipič iz podjetja Roto d.o.o.,  Marko Lotrič, direktor Lotrič meroslovje d.o.o., Milan Škapin, DEA Sežana, Ludvik Kavčič, Precisium Kranj, Mojca Andolšek Črtalič, FerroČrtalič international, Valentina Melkič, sekretarka odbora za znanost in tehnologijo pri OZS in dr. Peter Stanovnik Inštitut za ekonomska raziskovanja – IER.

Naslednje srečanje gospodarstva in znanosti  se načrtuje v mesecu maju 2016 na MGRT. Direktorat za znanost na MIZŠ bo o predlogih in pobudah iz srečanja gospodarstva in znanosti seznanil Vlade RS in resorna ministrstva. O pobudah in predlogih koristnih za obrt in podjetništvo bo obravnaval tudi Svet za znanost in tehnologijo Republike Slovenije, ki je najvišje svetovalno telo vlade RS.

Odbor za znanost in tehnologijo pri OZS

www.ozs.si

Več o članku si preberite v PDF reviji!

Sorodni članki

Zadnji članki

Robotska dlan posnema človeški dotik

Raziskovalci MIT CSAIL izboljšujejo natančnost robotov s prefinjenimi taktilnimi senzorji v dlaneh in okretnimi prsti, kar je podlaga za izboljšave v interakciji med človekom in robotom ter v protetični tehnologiji.

Dron velikosti dlani uporablja sončno energijo in podira rekorde

Kitajski dron v velikosti dlani, ki tehta manj kot list papirja, je pritegnil pozornost medijev, saj mu inovativni motor omogoča, da leti, dokler prejema sončno svetlobo.

Kako izdelati boljši magnet

Magneti so vključeni v skoraj vsak korak proizvodnje električne energije, vendar je bilo njihovo izboljšanje velik izziv. Raziskovalci si zdaj prizadevajo to spremeniti.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!