Nova serija ugnezdenih računalnikov CX9020

Kompaktnim embedded (ugnezdenim) računalnikom se je pridružil še en: CX9020. Tako podjetje Beckhoff še širi ponudbo embedded računalnikov/krmilnikov.

Novi CX9020 ima vgrajen 1 GHz procesor ARM Cortex™-A8 in 1 GB DDR3 RAM-a. Opremljen je z dvema režama za microSD kartico: v prvi reži se nahaja kartica s kapaciteto 256 MB za operacijski sistem, druga (prosta) reža pa je namenjena še eni microSD kartici za shranjevanje podatkov. CX9020 ima tudi 128 kB NOVRAM pomnilnika za ohranjanje podatkov v primeru izpada napajanja.

CX9020 odlikuje majhna poraba in visoka zmogljivost. Deluje v razširjenem temperaturnem območju od -25 do +60°C, hlajenje je brez ventilatorja. Osnovna verzija CX9020 ima 2 Ethernet priključka (interno stikalo – switch), 4 USB priključke in DVI-D priključek. Kot opcijo je mogoče naročiti en vmesnik (tovarniško vgrajen), na voljo ali v pripravi so številne možnosti: EtherCAT slave, PROFINET RT controller, PROFINET RT device, Ethernet/IP slave, PROFIBUS master, PROFIBUS slave, CANopen master, CANopen slave, RS232, RS422/RS485 in priključek za zvok. Na vhodno-izhodnem delu ima avtomatsko prepoznavo tipa modulov za E-bus (EtherCAT) ali K-bus (mešano ne).

Na CX9020 je nameščen operacijski sistem Windows Embedded Compact, v kombinaciji s programsko opremo TwinCAT pa postane CX9020 zmogljiv krmilnik, primeren kot PLK ali za kontrolo gibanja z možnostjo vizualizacije v manjših ali srednjih strojih, sistemih ali stavbah.

Več o novem računalniku/krmilniku CX9020 najdete na www.beckhoff.si ali pri podjetju Beckhoff Avtomatizacija d.o.o.

Več o članku

www.beckhoff.si

Nova serija ugnezdenih računalnikov CX9020

Sorodni članki

Zadnji članki

Dnevi robotike

FAKULTETA ZA ELEKTROTEHNIKO 26. — 28. marec 2024 Dogodek DIR24 poteka v obliki robotskega hekatona, na katerem lahko sodelujejo vsi študenti Univerze v Ljubljani. Izziv, ki...

Nagrada za prijaznost podnebju

CDP je podjetje FANUC ocenil kot "A-Seznam"

Svet mehatronike 45 (1-2024)

Pozdravljeni drage bralke in dragi bralci revije Svet mehatronike! Izgleda, da se svet vrti vedno hitreje. Pa s tem ne mislim vrtenja našega planeta, pač pa uvajanje novih tehnologij. V tokratni številki revije Svet mehatronike boste namreč lahko prebrali, kako umetna inteligenca (AI) pomaga pri iskanju novih materialov.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!