Abitron radijske komande – Novosti in izboljšave

logo

Podjetje Telem nadaljuje z aktivnostmi na področju varnega radijskega daljinskega upravljanja. Pri projektiranju in načrtovanju varnostno zahtevnih aplikacij, varnostni koncept predstavlja področje, na katerem ne sprejemamo nobenih kompromisov.

Vodilni svetovni proizvajalec radijskih komand, podjetje Abitron G.m.b.H. sledi varnostnim zahtevam ter nenehno izpopolnjuje znanje na tem bistveno pomembnem področju. Tako je proizvajalec, v sodelovanju z nemškim certifikacijskim inštitutom TÜV Rheinland AG, razvil popolnoma nov harmoniziran standard za gradbene žerjave (Construction Crane Standard HD-5), ki dosega SIL 3 PL d varnostno kategorijo v skladu s standardom EN 13849. HD-5 harmoniziran standard predvideva standardizirane tipe gradbenih žerjavov, ki imajo enotne funkcije (dvig, vožnja, hitrosti…). Z enostavno in hitro zamenjavo točno določenega tipa komunikacijskega kabla, je lahko oddajnik kompatibilen z različnimi tipi/modeli žerjavov. Pri tem usklajevanju oddajnika s tipom/modelom žerjava ni nobene možnosti, da bi prišlo do napačne komunikacije med oddajnikom in žerjavom, saj vsak tip/model žerjava ima točno določen komunikacijski kabel, ki mehansko ustreza samo določenemu tipu konektorja komunikacijskega kabla.

Pri standardizaciji tovrstnega tipa velja omeniti tudi druge smeri razvoja standardov. Zelo uporaben in priročen je HD – 7 harmoniziran standard za gradbene žerjave, ki predvideva spremljanje točno določenih statusnih podatkov žerjava na zaslonu oddajnika. Vsebina podatkov, zaporedje, dimenzije zaslona, ter vsi drugi parametri so v standardu točno definirani. Sestavni elementi radijskih komand so nastavljeni popolnoma tipsko. V primeru potrebe po zamenjavi, lahko posamezno komponento zamenjamo po principu »Plug&Play« in s tem veliko prihranimo na času in denarju.

www.telem.si

Več o članku si preberite v PDF reviji!

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!