Infrardeč pirometer Micro Epsilon CS, za merjenje temperature do 400 °C

logo

Infrardeči termometri ali pirometri so prefinjeni sodobni senzorji za merjenje temperature pri raziskavah in v industriji.

Delovanje infrardečih pirometrov temelji na dejstvu, da vsako telo seva v infrardečem spektru, sevanje pa je odvisno od temperature in materiala.

Priometri omogočajo brez kontaktno merjenje temperature, to pa je pomembno predvsem tam, kjer zaradi visokih temperatur merjenje z drugimi metodami sploh ni možno. Hkrati je merjenje z infrardečimi termometri v primerjavi s klasičnimi metodami izredno hitro in običajno traja med 1 ms in 100 ms. Pomembna lastnost pirometrov je tudi zelo majhno merilno področje, saj je le to lahko veliko le 0,45 mm.

Vsak pirometer je sestavljen iz naslednjih poglavitnih sestavnih delov:

  • vhodna leča, ki določa velikost merilnega področja,
  • senzor za infrardeče sevanje,
  • ojačevalnik signala,
  • prikazovalnik.

Senzor CS je namenjen za merjenje temperature od -40 °C pa do 400 °C, ki meri infrardeče sevanje z valovno dolžino 8 do 14 µm. To pomeni, da je primeren za merjenje temperature vseh običajnih materialih, ki nastopajo v industriji.  Senzor imam analogni napetostni izhod, na voljo pa je tudi različica  s termočlen izhodom.

V kompletu s senzorjem uporabnik prejme tudi programsko opremo CompactConnect, ki omogoča shranjevanje merjenjih rezultatov, grafične analize merjenja in tudi nastavljanje parametrov samega senzorja.

Tipteh d.o.o.
E-pošta: info@tipteh.si
Tel.: +386 (0)1 200 51 50
https://tipteh.com/si

Več o članku si preberite v PDF reviji!

Sorodni članki

Zadnji članki

Plastožer – naprava za drobljenje pločevink in plastike

V petek, 5. 5. 2023 se je odvilo finale že 10. Junior Achivement nacionalno tekmovanje programa Moje podjetje, ki so ga izvedli na na Gospodarski zbornici Slovenije.

MIEL OMRON na sejmu MIS’23

MIEL OMRON na sejmu MIS'23

Svet mehatronike 42

v industriji so materiali različnih izdelkov zelo pomembni. Pomembno je, da je nek material trden, žilav – seveda odvisno od uporabe. Pri nekaterih primerih uporabe pa je pomembno, da je material tudi elastičen in da se po obremenitvi vrne v svoj položaj. Tako so japonski znanstveniki naredili nov material - leguro na osnovi bakra, ki ima elastično obremenitev večjo od 4,3%. Tak material bi lahko prišel prav v proizvodnji naprav za športnike, v medicinskih napravah ter verjetno še kje drugje.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!