Omron fotoelektrični senzor serije E3AS

logo

Novi fotoelektrični senzorji E3AS zagotavljajo najdaljšo razdaljo zaznavanja do 1.500 mm z najmanjšim ohišjem v svojem razredu.

Kot prvi imajo industrijsko prevleko proti obraščanju na zaznavni površini kar pripomore k dodatni odpornosti in uporabnosti v zahtevnih industrijskih okoljih.

Običajni odsevni fotoelektrični senzorji imajo slabosti, ki lahko omejijo področje uporabe. Težave se pojavljajo pri zaznavanju kratkih razdalj, napačnih zaznavanj zaradi spremembe barve objekta ali pa pri zaznavanju velikih objektov.

Ključne lastnosti:

  • Prilagodljivi razpon zaznavanja od 50 do 1.500 mm, ki uporabniku poenostavi izbiro senzorja pri projektiranju.
  • Model E3AS-L omogoča razpon zaznavanja od 10 do 200 mm in je idealna izbira za zaznavanje majhnih objektov.
  • Stabilno zaznavanje različnih objektov, s tem se zmanjšuje čas nastavitve in prilagajanja.
  • Kompaktno ohišje, za enostavno montažo s standardnimi nosilci.
  • Na voljo so v kovinskem ali plastičnem ohišju.
  • Prevleka proti obraščanju na zaznavni površini t. i. »Antifouling Coating«.
  • Vgrajeni IO-Link, ki drastično skrajša čas zagona in omogoča celotni pregled senzorjev.

Serija E3AS uporablja metodo TOF (Time Of Flying) oz. čas letenja, ki učinkovito odpravlja te pomanjkljivosti in povečuje vsestranskost. Pri običajnih fotoelektričnih senzorjih je bilo potrebno predhodno vrednotenje vsakega objekta, ki ga je bilo mogoče zaznati. Senzorji E3AS-F zaznajo objekte, ki se razlikujejo po barvah in materialih glede na nastavljeno razdaljo, s tem pa odpravijo zaznavanje operaterjev, ki so v bližini.

Dovolj majhen za namestitev v AGV (Automated Guided Vehicles)
Običajni odsevni senzorji za zaznavanje daljših razdalj so bili zaradi svoje velikosti prostorsko omejeni pri namestitvi na merilno mesto. Senzorji E3AS-F so znatno zmanjšani in so primerni za različna montažna mesta.

Zaradi načina delovanja fotoelektričnih senzorjev lahko umazana zaznavna površina povzroča napačno zaznavanje. Senzorji E3AS vsebujejo prevleko proti obraščanju t. i. »Antifouling Coating«, ki preprečuje, da bi se voda, olje ali prah prilepile na zaznavno površino, hkrati pa preprečuje megljenje leče. S tem se zmanjšuje napačno zaznavanje in potreba po čiščenju senzorja.

Komunikacija IO-Link omogoča nastavljanje več senzorjev hkrati, preverjanje ID naslovov in s tem pregled na tisoče nameščenih senzorjev v montirani liniji.

Patentirana laserska tehnologija varjenja različnih materialov zagotavlja tesnjenje, da se izognemo morebitnim okvaram senzorja.

Ohišje senzorja E3AS je izdelano iz nerjavečega jekla (SUS316L). Naša patentirana tehnologija laserskega varjenja izboljšujejo tesnjenje in oprijem med deli ohišja ter zmanjšuje okvare v vodnem (IP69K) in oljnem(IP67G) okolju.

Miel, d.o.o.
Efenkova cesta 61
3320 Velenje
+386 (0)3 77 77 000
info@miel.si
www.miel.si

Celotna PDF revija brezplačno!

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 43

Komaj smo dobro zaključili pomladno sezono sejmov, ki se je zaključila s sejmom MIS 2023, se že pripravljamo na jesenski sejem MOS 2023, kjer bo prisotno tudi uredništvo revije Svet mehatronike s septembrsko številko.

Magnetno hlajenje za bolj zelen svet

Hladilnik ali klimatska naprava, ki porabi veliko manj energije, je tišja in za delovanje ne potrebuje škodljivih snovi. To lahko kmalu postane resničnost, saj Magneto, zagonsko podjetje iz Delfta, katerega soustanovitelj je Michael Maschek, na trg uvaja magnetno hlajenje.

Poskus operacije oči na daljavo s 5G robotom

Oftalmološki center Zhongshan na univerzi Sun Yat-sen je dosegel mejnik na področju oftalmološke kirurgije, saj je s samostojno razvitim 5G robotom na zajcih na mikronski ravni opravil prvo operacijo na daljavo na svetu.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!