Dankon, d. o. o. – SIEMENS – Sinamics S120 in servomotorji 1FK2 in 1FT2

Dankon, d. o. o.
Avtor: Aleš Kovačec
Sinamics S120 je družina servoregulatorjev, primernih tudi za najzahtevnejše aplikacije. Pri regulatorjih Sinamics S120 pri izbiri motorjev nismo omejeni, saj omogočajo regulacijo širokega spektra motorjev (asinhronih motorjev, sinhronih servomotorjev, linearnih motorjev, momentnih motorjev …).

To velja tako za motorje, ki jih proizvaja Siemens, kot motorje drugih proizvajalcev. Siemens družini servomotorjev 1FK7, 1FT7 dodaja še dva tipa SINAMICS S-1FK2/S-1FT2.
Kompaktni sinhroni servomotorji SINAMICS S-1FK2/S-1FT2 s trajnimi magneti, ki omogočajo visoko dinamiko, so v industrijskem okolju uporabni v širokem spektru. Značilnosti teh motorjev so manjša velikost ohišja za večje moči, visoka stopnja zaščite in visoke stopnje preobremenitve. Hiter in zanesljiv priklop motorjev zagotavljajo konektorji, ki omogočajo priklop iz različnih smeri.

Prednosti Siemensovih servomotorjev 1FK2 in 1FT7 v aplikacijah pozicioniranja, kotne sinhronizacije, cikličnih pogonov ali nadzora poti gibanja:

  • visoka učinkovitost in možnost trikratne preobremenitve motorja,
  • visoka stopnja dinamike s še nižjim lastnim vztrajnostnim momentom,
  • kompaktna izvedba (dolžina motorja, sistem konektorjev),
  • majhno nihanje momenta na gredi motorja zagotavlja kakovosten proces,
  • 22-bitni enkoder – absoluten single ali multi-turn enkoder,
  • optimalna povezava s Sinamics S120 z uporabo električne tablice z nazivnimi podatki.

Dodatno je pri 1FT2 na voljo:

  • enkoder z visoko, 26-bitno natančnostjo (ločljivostjo)
  • različica za zahtevna okolja
  • povečane najvišje hitrosti
  • dodatna optimizacija za različice z višjimi ali nižjimi nazivnimi hitrostmi

Seveda je izbira ustreznih motorjev na voljo s Siemensovo programsko opremo DT configurator, SIZER in TIA Selection Tool. Za vaša vprašanja, povpraševanja, predloge in drugo smo na voljo tudi zaposleni v podjetju Dankon, d. o. o.

NOVI TERMINI ZA IZOBRAŽEVANJE
SIEMENS TIA PORTAL

TIA PRO 1 06.03. – 10.03.2023
TIA PRO 2 13.03. – 17.03.2023

Dankon, d. o. o.
Podutiška cesta 94
1000 Ljubljana
Tel.: +386 1 3200 861
ales.kovacec@dankon.si
https://www.dankon.si

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 52

Vroče poletje je za nami in zajadrali smo v jesen, ko se poslovno življenje iz poletnega mrtvila spet vrne v (več ali manj) ustaljene tokove.

SCHUNK CPS – Nov pnevmatski sistem menjave orodja za večjo prilagodljivost robotov

V času, ko industrijska avtomatizacija zahteva vedno večjo prilagodljivost in učinkovitost, podjetje SCHUNK postavlja nove standarde z novim in inovativnim sistemom za menjavo orodij – CPS tool changer.

Maksimalna zanesljivost procesa za vir beljakovin prihodnosti

Že več kot 30 let je prijemalo PGN-plus-P proizvajalca SCHUNK najbolj vsestransko prijemalo na trgu in nenehno se odpirajo nove priložnosti uporabe.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!

Politika zasebnosti

Spoštujemo vašo zasebnost in se zavezujemo, da bomo osebne podatke, pridobljene prek spletnega informacijskega sistema, skrbno varovali in jih brez vaše privolitve ne bomo posredoval tretji osebi oziroma jih uporabili v druge namene. Ker obstajajo v spletnem informacijskem sistemu določene povezave na druge, zunanje spletne strani, ki niso vezane na nas, ne prevzemamo nobene odgovornosti za zaščito podatkov na teh spletnih straneh.

Hkrati se zavezujemo, da bomo po svojih najboljših možnih močeh varovali podatke in zasebnost obiskovalcev spletne strani .

Da bi preprečili nepooblaščen dostop do pridobljenih podatkov ali njihovo razkritje, ohranili natančnost osebnih podatkov in zagotovili njihovo ustrezno uporabo, uporabljamo ustrezne tehnične in organizacijske postopke za zavarovanje podatkov, ki jih zbiramo.

Več: https://svet-me.si/politika-zasebnosti/