Fleksibilno prijemalo za majhne komponente zagotavlja maksimalno varnost procesa

logo

SCHUNK Intec GmbH
Podjetje SCHUNK je razvilo vsestransko prijemalo za majhne komponente, ki je primerno za prijemanje občutljivih in krhkih obdelovancev. Pametno prijemalo EGK dokazuje svoje prednosti pri zahtevnih in raznolikih nalogah v laboratorijski industriji ali proizvodnji elektronike.

Z manjšimi, finejšimi in bolj občutljivimi – izdelki na številnih industrijskih področjih je treba ravnati nežno. Primeri tega so laboratorijska avtomatizacija, kjer mora biti rokovanje vzorcev, vial ali pladnjev izvedeno varno in zanesljivo ali industrija elektronike, kjer se rokuje z vezji. V vseh primerih je zahtevana maksimalna zanesljivost procesa. Zaradi tega je podjetje SCHUNK, ki je specializirano za avtomatizacijo, zasnovalo občutljivo prijemalo, ki se ga lahko vsestransko uporablja, je povezljivo in hkrati dosega visoke zahteve okolij čistih sob.

Vzdrževanje prijemalne sile za zanesljivost procesov
Novo električno prijemalo za majhne komponente EGK zagotavlja maksimalno varnost procesa glede rokovanja. S svojim valjastim zobnikom z ravnimi zobmi in principom zobate letve zagotavlja konstantno prijemalno silo vzdolž celotne dolžine prijemalnih prstov ter omogoča permanentno ponovno prijemanje. Ker za ustvarjanje moči ni potrebne začetne razdalje ali impulza sile, prijemalo zagotavlja 100-odstotno zmogljivost od začetka delovanja. Vgrajen sistem vzdrževanja prijemalne sile preprečuje izpadanje obdelovancev in zagotavlja položaj prijemalnih prstov tudi v primeru ustavitve v sili. Integriran absolutni enkoder z visoko resolucijo zagotavlja dodatno preglednost procesa, saj nenehno zajema položaj osnovnih čeljusti. To pomeni, da se proces prijemanja lahko nadaljuje po izpadu napajanja ali ponovnem zagonu brez potrebe po določanju reference. Dolg hod čeljusti, ki se ga lahko prosto programira, in zvezno nastavljiva prijemalna sila od 20 do 300 N, kar je odvisno od velikosti prijemala, zagotavljata visoko raven fleksibilnosti širokega nabora komponent, tako da se različne obdelovance lahko prijema z istim prijemalom. Za občutljivo prijemanje predvsem krhkih obdelovancev, so v podjetju SCHUNK prijemalo EGK opremili s posebnim načinom delovanja »SoftGrip«, kjer skoraj ni prisotnih sunkovitih sil.

Zanesljivo v čistih sobah
Prijemalo, ki je certificirano za uporabo v čistih sobah, prepriča na vseh področjih uporabe, kjer je higiena še posebej pomembna. Prijemalo je v osnovi opremljeno z mazanjem H1, ki je v skladu z zahtevami živilske industrije, ter ima sofisticiran tristopenjski koncept tesnjenja, ki učinkovito varuje zobniške prenose in elektronske komponente ter zmanjša obrabo. Nadzorna in močnostna elektronika je popolnoma integrirana in zatesnjena v skladu z razredom zaščite IP 67. Po stiku s tekočinami, na primer med rednim ciklom čiščenja v laboratoriju, prijemalo deluje popolnoma zanesljivo.

Prihranek časa pri namestitvi
Uporabnikom so na voljo vse možnosti glede povezljivosti prijemala EGK, tako da lahko sami določijo način delovanja te pametne komponente. Prijemalo ima edinstveno raznolikost vmesnikov in se ga lahko integrira v vse pomembnejše komunikacijske protokole, kot so PROFINET, EtherCat, EtherNet/IP, IO-Link in Modbus RTU. Razpoložljivi robotski priklopi in funkcijski moduli PLC dodatno zmanjšajo zahtevnost programiranja pri namestitvi. Podjetje SCHUNK ponuja prijemala EGK v treh velikostih 25, 40 in 50 v različici z zavoro ali brez.

SCHUNK Intec GmbH
Friedrich-Schunk-Straße 1
AT 4511 Allhaming, Austria
Tel. +49-7133-103-2327
Kathrin Müller, dipl. ekonomistka (BA)
kathrin.mueller@de.schunk.com
www.schunk.com

Zastopnik v Sloveniji:
MB-NAKLO d.o.o.
Ulica Toma Zupana 16
4202 Naklo, Slovenija
andraz.potocnik@mb-naklo.si
051 354 904
www.mb-naklo.si

Sorodni članki

Zadnji članki

Nove priložnosti – Mikro-kompaktiranje in varjenje v eni napravi

Uporovno varjenje kot postopek za izdelavo visokokakovostnih zvarov med električno prevodnimi in mehanskimi komponentami je že dolgo uveljavljen in preizkušen postopek.

Ethernet po eni parici (SPE – Single Pair Ethernet) – prihodnost IIOT

V četrti industrijski revoluciji, oz. Industriji 4.0, bodo inteligentna omrežja prinesla temeljne spremembe. Industrija 4.0 predstavlja ogromen potencial za večjo profitabilnost in fleksibilnost industrije, okrepitev gospodarstvene konkurenčnosti, za visok življenjski standard in nova delovna mesta.

IFAM 2024 je praznoval 19. obletnico

Kako hitro teče čas, drage bralke in dragi bralci. Ni prav dolgo nazaj, ko smo skupaj s podjetjem ICM organizirali prvo konferenco Trendi in tehnologije v avtomatizaciji v Portorožu.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!