Mini vesoljski motor, ki deluje na vodo

ESA
Ta majhen vesoljski pogonski čip v dolžini nohta deluje na najbolj zeleno pogonsko gorivo med vsemi: vodo.

Elektrolizni potisni mehanizem CubeSat Thruster (ICE-Cube Thruster) [1], ki deluje s pomočjo Iridija kot katalizatorja, je zasnovan za manevriranje najmanjših satelitov, deluje pa na podlagi elektrolize, ki jo je razvil Imperial College [2] v Združenem kraljestvu.
Ker ni potrebe po obsežnem skladiščenju plinastega pogonskega goriva, povezani elektrolizer z 20-vati iz vode proizvaja vodik in kisik za pogon pogonskega motorja.

Krmilnik ICE-Cube je tako majhen – njegova zgorevalna komora in šoba merita manj kot 1 mm v dolžino – da ga je mogoče sestaviti le s pristopom MEMS (mikroelektrično-mehanski sistemi), pri katerem se uporabljajo metode iz mikroelektronike.

V testni kampanji je bil dosežen trajni potisk 1,25 milinewtona pri specifičnem impulzu 185 sekund. Testiranje je potekalo v okviru dejavnosti ESA „General Support Technology Programme De-Risk activity“ [3], da bi dokazali izvedljivost potisnega motorja v laboratorijskem testiranju.

Eksperimentalni podatki, zbrani med to dejavnostjo, bodo pomagali pri razvoju „inženirskega modela“ pogonskega sistema, vključno z elektroliserjem, ki bo predstavljal let. Ta razvoj bo vodil URA Thrusters [4] v sodelovanju s podjetjem Imperial.

Viri:
1: https://tinyurl.com/3s7hdadk
2: https://tinyurl.com/jum9yjjt
3: https://tinyurl.com/22b3scks
4: https://www.urathrusters.com/

Povzeto po:
https://tinyurl.com/4e2frzet

Vir slike:
https://www.esa.int/

https://www.esa.int

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!