Nagrada za prijaznost podnebju

CDP je podjetje FANUC ocenil kot “A-Seznam”
Globalna okoljska neprofitna dobrodelna organizacija CDP je podjetje FANUC, vodilno v svetu na področju tovarniške avtomatizacije, prejelo priznanje za vodilno vlogo na področju korporativne preglednosti in uspešnosti na področju podnebnih sprememb, s čimer si je prvič zagotovil mesto na svojem letnem seznamu “A Seznam”.

Social media image about CPD A-list.


Na podlagi podatkov, sporočenih prek vprašalnika CDP o podnebnih spremembah 2023, je le 346 podjetij razvrščenih na seznam A od več kot 21.000 podjetij po vsem svetu.
FANUC je postavil srednjeročne in dolgoročne cilje za zmanjšanje emisij toplogrednih plinov in spodbuja več prizadevanj za njihovo doseganje. Cilje podjetja za proračunsko leto 2030 potrjuje pobuda SBT (Science Based Targets), ki temelji na Globalnem dogovoru Združenih narodov, Svetovnem inštitutu za vire in Svetovnem skladu za naravo.
FANUC prispeva k uresničitvi ogljično nevtralne družbe s spodbujanjem zmanjšanja emisij, ne samo iz lastnih dejavnosti podjetja, ampak tudi dejavnosti njegovih strank z razvojem in zagotavljanjem izdelkov z izboljšano učinkovitostjo varčevanja z energijo. Podjetje je vodilni svetovni dobavitelj CNC sistemov in industrijskih robotov ter obdelovalnih strojev.
O FANUC-u
Družba FANUC je eden od vodilnih svetovnih proizvajalcev avtomatizacije tovarn za CNC krmilne sisteme, robote in proizvodne stroje (ROBODRILL, ROBOCUT in ROBOSHOT). Od leta 1956 je FANUC pionir v razvoju numerično krmiljenih strojev v industriji avtomatizacije. Z več kot 260 lokacijami FANUC po vsem svetu in več kot 8000 zaposlenimi ponuja FANUC gosto mrežo prodaje, tehnične podpore, raziskav in razvoja, logistike in storitev za stranke.

Za več informacij se obrnite na:
FANUC Adria d.o.o.
Ipavčeva 21, 3000 celje
Telefon: + 386 3 777 41 30
Pišite na info@fanuc.si
Domača stran: www.fanuc.si

Sledite nam: LinkedIN, Facebook, Instagram, Youtube – FANUC Adria

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!