Poskus operacije oči na daljavo s 5G robotom

TinyURL
Oftalmološki center Zhongshan na univerzi Sun Yat-sen je dosegel mejnik na področju oftalmološke kirurgije, saj je s samostojno razvitim 5G robotom na zajcih na mikronski ravni opravil prvo operacijo na daljavo na svetu.

Operacije so potekale 23. junija na kuncih v centru v mestu Guangzhou, glavnem mestu province Guangdong, kirurška ekipa pa je uporabljala robota iz očesne bolnišnice Hainan v očesnem centru Zhongshan v mestu Haikou, glavnem mestu province Hainan.

Poskus je vodila ekipa profesorja Lina Haotiana, stanje vseh 12 operiranih kuncev pa je po mesecu dni opazovanja stabilnih.

Po besedah Lina, ki je direktor oftalmološkega centra Zhongshan, bo preboj pripomogel k pospešitvi medicine na daljavo na Kitajskem ter k dvigu ravni medicinskih naprav in opreme v državi na vodilno raven v svetu.

“Če bo šlo vse gladko, bo oddaljena mikronska oftalmološka 5G kirurgija ljudem na voljo v pol leta,” je dejal.

Huang Kai, profesor na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze Sun Yat-sen, je dejal, da uspeh operacij dokazuje, da so 5G roboti stabilni in natančni.

“Oftalmološka kirurgija zahteva izjemno natančnost in stabilnost,” je dejal Huang.

Huang je dejal, da si bodo močno prizadevali za pospešitev izvajanja in promocije kirurških robotov 5G, vključevanje digitalne telemedicine, neodvisno inovativno tehnologijo kirurških robotov, nove digitalne terapije medicinskih in zdravstvenih storitev, da bi v prihodnjih mesecih dosegli višjo raven zdravljenja.

Povzeto po:
https://tinyurl.com/yp9vvxrv

https://tinyurl.com

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 48

Kot kaže se vedno več dogaja v vesolju. Nedavno sem prebral, da je Kitajska v istem dnevu izstrelila dve raketi s sateliti. Ena vrsta satelitov (Tianqi LEO) bo tvorila mrežo za IoT naprave. Druge vrste sateliti (Jilin-1 Kuanfu-02) pa so namenjeni fotografiranju z resolucijo 0,5 metra.

Mati vseh senzorjev gibanja

Mejnik na področju kvantnega zaznavanja se približuje izjemno natančni navigaciji brez GPS.

3D tisk gre v vesolje

Raziskovalci z Berkeleyja so v vesolje poslali 3D tiskalnik. SpaceCAL na misiji Virgin Galactic 07 preizkuša meje aditivne proizvodnje.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!