Razvojni skok

Raziskovalcem in razvojnim inženirjem je to še enkrat uspelo, tokrat z BionicKangaroo. Inovativna kinematika, ki je bila razvita v obdobju dveh let, je omogočila, da umetni kenguru skače s posebno energetsko učinkovitostjo.

Dlje ko skoči kenguru, bolj učinkovita je poraba energije. To se dogaja zaradi enkratnega skakalnega mehanizma. Kenguru lahko shrani energijo pristanka v svojo močno Ahilovo tetivo in jo ponovno uporabi za naslednji skok. To omogoča, da se poveča hitrost brez večje porabe energije. Ta princip je že dolgo privlačil strokovnjake podjetja Festo za področje bionike.

Pred dvema letoma so dobili zeleno luč za projekt Bionic Learning Networka z namenom, da se ustvari visoko kompleksno naravno zaporedje kengurujevega skoka kar se da realistično, tako z mehanske kot tudi vizualne perspektive. Za projektno skupino, ki jo je vodila Elias Maria Knubben (vodjo Corporate Bionics Projects pri Festu) je bil to trd izziv. Kot z ostalimi projekti, kot sta BionicOpter in SmartBird, je bila edina stvar, ki je bila na začetku projekta BionicKangaroo nedvoumna, je bil skrajni rok. Strokovnjaki so morali zaključiti projekt v času sejma Hannover Messe 2014.

Uspešno prerezana popkovina»Za uspeh ni nobenega zagotovila. Vse kar smo imeli, so bile jasne zahteve, visoko usposobljen in motiviran tim in skupni cilj«, pravi Elias Knubben, ko opisuje pogoje za začetku bionskih projektov. Vendar pa je skupina 12 ljudi, vključno s strokovnjaki iz različnih oddelkov, učencev in študentov, uspela doseči svoj cilj.

Blatnica 8, 1236 Trzin

Tel.: 01 530 21 00

www.festo.com/en/bionickangaroo

www.festo.com

Več o članku

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!