MB-NAKLO: novi veliko površinski vakuumski prijemalni sistem FMP/FXP

Sistem FMP/FXP proizvajalca Schmalz, v primerjavi s konkurenco, ustvari za 86 % večjo prenosno silo, omogoča tudi večjo fleksibilnost in energetsko učinkovitost.

Omogoča ravnanje z različnimi materiali kot so les, pločevina, steklo, karton ali plastika različnih oblik, površin in dimenzij.

Tretja generacija prijemal

Schmalz je prvo generacijo prijemal FM/FX predstavil leta 2001. Razvil jo je zaradi zahtev za paletiziranje v pakirni industriji in zahtev z ravnanjem z neravnimi ploščami v lesni in pohištveni industriji. V procesu razvoja je podjetje Schmalz vodila zamisel o izdelavi univerzalnega modularnega prijemala, ki lahko prenaša različne obdelovance ne glede na obliko. V letu 2006 je Schmalz razvil drugo generacijo prijemal FMC/FXC. Tu so prvič kot osnovo uporabili ekstrudiran aluminij, kar omogoča enostavno prilagajanje glede na dolžino prijemala. Tretja generacija površinskih prijemal FMP/FXP sedaj postavlja nove standarde na področju avtomatiziranega vakuumskega ravnanja.

Nova generacija prijemal FMP/FXP omogoča ravnanje z različnimi materiali kot so les, pločevina, steklo, karton ali plastika različnih oblik, površin in dimenzij. Obdelovance lahko pobiramo iz nenatančnih pozicij oz. položajev. Nov sistem zagotavlja varen postopek ravnanja s poroznimi obdelovanci in obdelovanci z vrzeli. Sistem je posebej primeren za uporabo v industriji lesa in pohištva, torej za ravnanje z neravnimi lesenimi obdelovanci kot so deske, tramovi ali plošče. Nova generacija FMP/FXP kaže svoje prednosti tudi v pakirni industriji in predstavlja idealno rešitev za avtomatizirano paletiziranje in depaletiziranje kartonskih škatel, vrečk in blister embalaže ter folijsko zavitih izdelkov.

www.mb-naklo.si

Več o članku

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!