Valeo uporablja MECODES

Valeo, ki je začel delovati leta 1923 je danes eden izmed vodilnih svetovnih dobaviteljev v avtomobilski industriji, ki posluje v 30 državah po vsem svetu in ima kar 17 raziskovalnih in 35 razvojnih centrov.

Za potrebe podjetja Valeo smo razvili IDF3+ prenos podatkov po prevodnih ter dielektričnih plasteh na tiskanih vezjih z ECAD programsko rešitvijo Cadence Allegro v MCAD CATIA programski rešitvi. Temelji na izboljšanem standardu IDF 3.0., ki se imenuje IDF3+, razvita pa je v CATIA 3DEXPERIENCE Dassault Systems-u. Izvajanje prenosa podatkov v CATIA V5 ter obdelava podatkov, vključno z bakrenimi povezavami, luknjami ter dielektričnimi spoji je bila zaupana CADCAM Skupini.

Tako je razvit IDF3+ Import dodatek za CATIA V5, ki je del MECODES programskega paketa.

Prvotna različica tega dodatka je bila narejena na zahtevo Valea, ki se od takrat uporablja ter dograjuje po njihovih zahtevah. Uvoženi podatki omogočajo da se v CATIA-i kreirajo zelo detajlni virtualni prototipi tiskanega vezja.

Ta prototip vključuje podatke o:

  • komponentah na tiskanem vezju z ustreznimi 3D modeli
  • geometrijskem opisu oblike tiskanega vezja
  • luknjami na tiskanem vezju – tako o luknjah ki gredo skozi tiskano vezje, kot tudi o luknjah ki gredo samo skozi posamezen sloj tiskanega vezja
  • geometrijskem opisu vseh bakrenih povezav na prevodnem sloju tiskanega vezja, skupaj z debelino samih povezav ter povezanostjo električnih omrežij
  • geometrijskim opisu vseh dielektričnih slojev tiskanega vezja
  • bakru ter z bakrom obloženih luknjah

Vse to skupaj vodi v izjemno podroben model tiskanega vezja, ki se uporablja za toplotne ter mehanske simulacije trkov z ostalimi deli proizvoda, ki se še oblikujejo. Z takšnim načinom dela je mogoče doseči znatne prihranke pri razvoju proizvoda, hkrati pa povečuje njegovo zanesljivost.

CADCAM Lab, d.o.o.

Gerbičeva 110, 1000 Ljubljana

Tel.: +386(0) 1 426 73 33

www.cadcam-group.eu

Več o članku si preberite v PDF reviji!

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 44 (11-2023)

Po razburkanem poletju se počasi vračamo v ustaljene tirnice in v tokratni številki revije Svet mehatronike boste lahko brali o pasivnem hlajenju prostorov. Zanimiv pri tem novem načinu je princip, kako so raziskovalci naredili prototip hladilnika, ki za svoje delovanje ne potrebuje električne energije. Res je, da je ta prototip še zelo drag, ampak če kolikor toliko poznamo človeštvo, se bo tudi izdelava takšnega hladilnika pocenila.

Stičišče znanosti in gospodarstva

Celjski sejem letos je letos obiskalo več kot 65.000 obiskovalcev.

Svetovno prvenstvo v robotiki Robocup 2023

V mesecu juliju 2023 so se dijaki ŠC Celje Srednje šole za strojništvo na podlagi uvrstitev v preteklih letih udeležili svetovnega prvenstva v robotiki RoboCup 2023 v Bordeaux-ju v Franciji.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!