Prednosti kalibracije vijačnikov DEPRAG direktno v proizvodnji

smlogo color

Zaradi potreb tržišča in zaradi vseh prednosti, ki jih glede kalibriranja ponuja DEPRAG, smo v začetku leta 2016 skupaj z Deprag-ovim strokovnjakom g. Siegfriedom Allmeierjem obiskali slovenske uporabnike različnih vijačnikov.

Obiskali smo tiste, ki so izrazili potrebo po učinkovitem kalibriranju vijačnikov direktno v proizvodnji. Kalibrirali smo vijačnike DEPRAG serije AST40 (z merilcem momenta) in AST10 (tokovni nadzor), ponudili pa smo tudi kalibriranje vijačnikov drugih serij, verifikacijo pnevmatskih vijačnikov z avtomatsko sklopko (tu kalibracija kot taka ni možna) ter kalibracijo vijačnikov ostalih blagovnih znamk.

Na kalibracijo smo se skupaj s kupci ustrezno pripravili – že v naprej smo zbrali vse podatke o vijačnikih (opis, serijska številka, število), z namenom, da je sama kalibracija potekala optimalno. Kupci so bili z našo kalibracijo izjemno zadovoljni, saj ima DEPRAG na voljo vrhunsko mobilno merilno opremo, ki zagotavlja kalibracijo po DIN EN ISO 9001:2008. Kupec pridobi tudi originalen kalibracijski certifikat.

Kalibracija vijačnikov direktno v proizvodnji ima za kupca pomembne prednosti. Čeprav je vijačnik potrebno vzeti iz naprave in ga vpeti v našo opremo, uporabnik na ta način izgubi minimalno količino časa v primerjavi s tem, če bi morali vijačnik poslati na kalibracijo v Nemčijo. Ob primerni količini vijačnikov so stroški nižji, v sami proizvodnji pa ima uporabnik minimalne zastoje. Poleg tega je kalibracija s strani Deprag-ovih strokovnjakov na vrhunskem nivoju, kar so se lahko kupci sami prepričali in nam to tudi potrdili.

www.mb-naklo.si

Več o članku si preberite v PDF reviji!

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 49

Ste se kdaj vprašali, kako lahko žuželke potujejo tako daleč izven svojega gnezda in še vedno najdejo pot? Odgovor na to vprašanje ni pomemben le za biologijo, temveč tudi za izdelavo umetne inteligence za majhne avtonomne robote. Raziskovalce TU Delft, ki se ukvarjajo z droni, so navdihnile biološke ugotovitve o tem, kako mravlje vizualno prepoznavajo svoje okolje in ga kombinirajo s štetjem svojih korakov, da se varno vrnejo domov.

Novi senzor sile in navora SensONE T80

Novi senzor sile in navora SensONE T80 ima vgrajeno pritrdilno prirobnico optimizira kobote za težke tovore.

SCHUNK CoLab – kjer je mogoče v realnih pogojih potrditi nove pristope avtomatizacije

Zaupajte dolgoletnim izkušnjam MB-NAKLO in preizkusite svojo aplikacijo v CoLab SCHUNK!

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!