MB-NAKLO: odličen EC-servo vijačnik z merilno sondo

smlogo color

DEPRAG je vrhunski proizvajalec s področja tehnologije vijačenja. Poznan je tudi po izredno kvalitetnih pnevmatskih orodjih ter ponudbi različnih rešitev s področja montažne in kontrolne tehnike. Na naše tržišče smo pred leti zelo uspešno uvedli generacijo vijačnikov DEPRAG MINIMAT-EC servo. Odzivi kupcev so odlični, kar potrjuje Depragovo vrhunsko kvaliteto ter našo odzivno, zanesljivo in profesionalno tehnično podporo.

Senzorsko krmiljeni vijačniki se uporabljajo povsod, kjer se zahteva kar največja procesna zanesljivost. Pri visoko občutljivih vijačnih zvezah (kategorija A v predpisih VDI 2862), ki predstavljajo nevarnost za življenje uporabnika, se zahteva visoka natančnost uporabljenega vijačnika ter uporaba direktnega merilnega sistema. Zagotovljena mora biti tudi sledljivost montažnih rezultatov. Vse te zahteve izpolnjuje EC servo sistem vijačnikov iz Depraga.

Senzorsko krmiljen vijačnik serije 311E s pripadajočim krmiljem AST40 je nadomestil EC servo vijačnik serije 310E, ki se je zelo uspešno uporabljal vrsto let. Novejši sistem vsebuje poleg že starih in dobro uveljavljenih funkcij še nove, s strani uporabnikov zahtevane in koristne funkcije.

Sistem je sestavljen iz treh komponent: vijačnika 311E, krmilja AST40 in kabla. Sistem je glede na svojo velikost zanesljiv, prilagodljiv in zelo učinkovit. Vijačnik je namenjen za najbolj zahtevno industrijsko uporabo. Je robusten, brezkrtačen ter z enim samim kablom za digitalno komunikacijo med krmilnikom in vijačnikom. Pri razvoju tega sistema je bilo veliko pozornosti namenjenega tudi prilagodljivosti, gospodarnosti, zanesljivosti ter možnostim dokumentiranja ter komunikacije. Vijačnik zmore velikih 350 Nm navora. CmK 1,67 – kar je zelo pogosta zahteva – je možno doseči pri toleranci ±7 %.

MB-NAKLO d.o.o.

Tel: 04 277 17 13

www.mb-naklo.si

Več o članku si preberite v PDF reviji!

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 44 (11-2023)

Po razburkanem poletju se počasi vračamo v ustaljene tirnice in v tokratni številki revije Svet mehatronike boste lahko brali o pasivnem hlajenju prostorov. Zanimiv pri tem novem načinu je princip, kako so raziskovalci naredili prototip hladilnika, ki za svoje delovanje ne potrebuje električne energije. Res je, da je ta prototip še zelo drag, ampak če kolikor toliko poznamo človeštvo, se bo tudi izdelava takšnega hladilnika pocenila.

Stičišče znanosti in gospodarstva

Celjski sejem letos je letos obiskalo več kot 65.000 obiskovalcev.

Svetovno prvenstvo v robotiki Robocup 2023

V mesecu juliju 2023 so se dijaki ŠC Celje Srednje šole za strojništvo na podlagi uvrstitev v preteklih letih udeležili svetovnega prvenstva v robotiki RoboCup 2023 v Bordeaux-ju v Franciji.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!