Novi standardi v programiranju robotov

Nemško podjetje Reis robotics je predstavilo novo programirno konzolo za robote, ki so jo poimenovali reisPAD.

Programer dela s HMI, ki nima mehanske ali električne povezave z robotom. Za lažje delo so ob strani ohišja predvidena ležišča za prste. Konzola reisPAD vsebuje velik, 10,4’’ na dotik občutljiv zaslon, ki je odporen proti praskam in podpira t.i. »multi touch« način dela. Konzola je načrtovana tako, da z njo enostavno delajo tako desničarji, kot tudi levičarji, kar pri Reis robotics imenujejo »BalancedUse«. Konzola podpira delovanje z večjim številom robotov (»sharePAD«) in pa brezžično učenje »wirelessTEACH«. Razen velikega stikala za zasilni izklop, so vsi ukazi na konzoli na voljo preko zaslona občutljivega na dotik. Uporabniški vmesnik se lahko prilagodi glede na specifične naloge ali različne sisteme, lahko si ga pa prilagodi tudi vsak uporabnik. Komunikacija z »reisSafetyController«, ki beleži zgodovino dogodkov, omogoča varno delovanje v vseh pogojih delovanja. Konzola ima vgrajeno tudi haptično povratno povezavo, zato lahko programer brez odmika pogleda samo z dotikom, na zaslonu začuti povratno informacijo.

Več o članku

Reis GmbH & Co. KG Maschinenfabrik

www.reisrobotics.de

Novi standardi v programiranju robotov

Sorodni članki

Zadnji članki

Svet mehatronike 43

Komaj smo dobro zaključili pomladno sezono sejmov, ki se je zaključila s sejmom MIS 2023, se že pripravljamo na jesenski sejem MOS 2023, kjer bo prisotno tudi uredništvo revije Svet mehatronike s septembrsko številko.

Magnetno hlajenje za bolj zelen svet

Hladilnik ali klimatska naprava, ki porabi veliko manj energije, je tišja in za delovanje ne potrebuje škodljivih snovi. To lahko kmalu postane resničnost, saj Magneto, zagonsko podjetje iz Delfta, katerega soustanovitelj je Michael Maschek, na trg uvaja magnetno hlajenje.

Poskus operacije oči na daljavo s 5G robotom

Oftalmološki center Zhongshan na univerzi Sun Yat-sen je dosegel mejnik na področju oftalmološke kirurgije, saj je s samostojno razvitim 5G robotom na zajcih na mikronski ravni opravil prvo operacijo na daljavo na svetu.

Želite biti na tekočem z najnovejšimi novicami?

Radi bi vas slišali! Prosimo, izpolnite svoje podatke in ostali bomo v stiku. Tako preprosto je!